BERGEN MATFESTIVAL

UTSTILLERE
headerline_dark

VELKOMMEN TIL BERGEN MATFESTIVAL FRA 30. AUGUST TIL 1. SEPTEMBER 2019!

Bergen Matfestival setter fokus på lokal mat og drikke,
ekte råvarer og matopplevelser av topp kvalitet – fra Vestlandet.

HER FINNER DU OVERSIKT OVER ALLE UTSTILLERE SOM SKAL DELTA I ÅR:

Alm Gard Is almgardiskrem.no Iskrem, honning, syltetøy, kaffe Vik i Sogn, Sogn og Fjordane
Arctic Mustard AS arcticmustard.no Mimi Sennepsaus, Havsennep, Nordlys Sennep, Julesennep, Sterk sennep, Aioli, Glutenfritt Flatbrød, Saltenlaks. Bodø, Nordland
Austevoll Seaweed austevollseaweed.no Tang og tare. Austevoll, Hordaland
Baker Brun bakerbrun.no Boller og brød Bergen, Hordaland
Bakstehuset på Ask bakstehuset.no Brød og bakevarer Askøy, Hordaland
Balholm balholm.no Margaret sprudlande eple & rabarbra, bringebærlimonade, hylleblomlimonade, juice Balestrand, Sogn og Fjordane
Beito Ysteri beitoysteri.no Lagringsoster av pasteurisert ku- og geitemelk fra lokale gårder ystet for hånd Østre Slidre, Oppland
Bekkereinan AS bekkereinan.no Helgrillet gris på spyd, gourmet grillpølser. Kvinesdal, Vest-Agder
Bosheimsmarken bosheimsmarken.no Økologisk Reinrot te, honning med reinrot. Nord Aurdal, Oppland
Breievne Gård breievnegard.no/Hanen.no Alkoholfri drikke av røde bær, Frukt, drikke av eple evt plomme, geleer, eddik, syltetøy. Kvam, Hordaland
Bønes Gårdsmat AS bonesgardsmat.no Pølser, røyke knoker, karbonader, spekemat. Bergen, Hordaland
DolceVidda Iskremeri Italiensk håndlaget Gelato, kaffe, kaker o.l Eidfjord, Hordaland
Drågen Smokehouse AS draagensmokehouse.com Einerøkt laks, ørret på gamlemåten, Klippfisk av høy kvalitet og fisk hengt og tørket, røkt på einer og løvtrær Fræna, Møre og Romsdal
Eikenberg AS Facebook.com/eikenberg.no/ Salt, krydderblandinger, oljer. Bergen, Hordaland
Elvebakken Gardsysteri Ekte brun geitost, kaldakariost og geitekaramell Luster, Sogn og Fjordane
Fersk Fangst  ferskfangst.no Bergen, Hordaland
Fjellestad Gardskjøken  fjellestadgardskjoken.no  Gombe, lefser, rømmegraut, dravle Sandane, Sogn og Fjordane
Fjordchips – Ocean Snacks  oceansnacks.no Fjordchips er laget av norsk lakseskinn, ekstra virgin olivenolje og krydder Os, Hordaland
Fjåk Chocholate fjaak.no Sjoklade plater, konfekt, diverse kakao produkter Eidfjord, Hordaland
Grønvik Gard  gronvikgard.no Grønviks prisbelønte eplemost Rogaland
Godt og Hjemmelaget godtoghjemmelaget.no Tynnlefser fra Nordland, krinalefse og mørelefse Holmestrand, Vestfold
Hallaisen hallaisen.com Hjemmelaget iskrem, steam buns Bergen, Hordaland
Haugen Gardsmat haugengardsmat.no Ferskt og foredla kjøtt av lam, vilt, kjè og storfè, samt håndmat Aurland, Sogn og Fjordane
Haust Hardanger haust-hardanger.no Tørket eple, frisk frukt, fruktkaker, syltetøy, chutney, fruktte. Kvam, Hordaland
Hordaland Bondelag bondelaget.no/hordaland Informasjon og barneaktiviteter på Ung Matfest området Bergen, Hordaland
Ikeland Gard/Tveiten Bær og Gardsprodukter ikelandgard.no Spekepølse av geit, spekepølse av hjort, lammerull. Tveiten Bær og Gardsprodukt: Bringebærsyltetøy, marmelade, saft og bakevarer Lindås, Hordaland
Ivar Løne – Smalahovetunet Voss smalahovetunet.no Smalahove, lønekorv, lønerull, rodlepylsa, sylteflesk, fenalår, spekenakke, pinnakjøt, bacon. Voss, Hordaland
Juvikprodukt AS juviksild.no Diverse søte og spiseklare sildvarianter Aukra, Møre og Romsdal
Kandal Kjøt DA kandalkjott.no Ulike kjøtprodukt av geit og kje. Kjekjøt (med og utan urter), kjesteik, sosekjøt, kandalsgrill og dampepølser. Spekematprodukt av geit; spekepølse, kvitlaukspølse og spekekjøt. Gloppen, Sogn og Fjordane
Kjevla Hjemmebakeri Facebook.com/kjevla Tjukklefser, mandelpotetlefser, glutenfrie mørlefser, glutenfrie potetlefser og lefsekrem. Færder, Vestfold
Knut Garshol Klippfisk klippfiskavskrei.no Klippfisk av skrei av fersk råvare, tørrfisk, gammelsalta sei, varm og kald Bacalao Anna fra Hønebukta Kristiansund, Møre og Romsdal
Kystvilt AS kystvilt.no Kystvilt burgere, hjortekjøtt og øl Korssund, Sogn og Fjordane
Kvamme Gard kvammegard.no Biffdeig av oksekjøtt og storfekjøtt av okse Kvamme, Hordaland
LA FEVE lafeve.no Sjokolader og kaker Stavanger, Rogaland
Leiren Laks AS leirenlaks.no Røykt og gravet laks og regnbuørret, røykt villaks Vaksdal, Hordaland
Linnea Finnskogen AS linnea finnskogen Siruper av bær og ville vekster, havsaltprodukter med urter, sopp og bær mm Hamar, Hedmark
Litlestøl…det lille ville AS Litlestol.com Marmelader Stavanger, Rogaland
Lomelde Gard DA lomelde.no Plommer,moreller,bjørnebær,rips,pærer og kirsebær Sogndal, Sogn og Fjordane
Lysefjorden Sjokolade lysefjordensjokolade.no Sjokolade og eplemost Forsand, Rogaland
Mat fra Norge matfranorge.no Matmagasiner og smaksprøver på salsa Trondheim, Trønderlag
Merand Kaffe merandkaffe.com Gourmet kaffe, brent på voss av columbianske bønner Voss, Hordaland
Mor Sigfrid Bakst Lefser, sveler, natronkaker, bombe, glutenfrie lefser Vågsøy, Sogn og Fjordane
Myrdal Gård myrdalgard.no Myrdal oster av geit eller kumelk, quesedillas og annet handmat laget med ostene vår Tysnes, Hordaland
Norges Mat norgesmat.no Spekepølse og spekemat Eid, Sogn og Fjordane
Norsk Fjell og Bygdemat, Haraldsen AS rekedal.no Spekemat Ski, Akershus
Norsk Taredyrkerforening norwegianseaweedfarms.com Diverse tareprodukter Bergen, Hordaland
North Sea Salt Works – Havsnø Flaksalt northseasaltworks.no Havsalt Aukra, Møre og Romsdal
Nøring noringhardanger.no Lapper/sveler, Hardangerkling, Nordlandlefser, ramslauk, ramsalauksmør, dessertplummer, gelear, chutney Kvam, Hordaland
Ocean Forest leroyseafood.com/no/barekraft/innovasjon/ocean-forest/ Visjonen til Ocean Forest er å mangedoble matproduksjon fra havet på en bærekraftig måte ved også å høste på lavere nivå i næringskjede. Bergen, Hordaland
Ostegården ostegaarden.no Oster, gelé og yoghurt Bergen, Hordaland
Prestholt Geitestøl prestholt.no Brun geitost, kvit geitost, spekepølse av geit, grillpølser av kje, geitostkarameller, honning Hol, Buskerud
Påldtun frukt og bær paaldtun.no Bringebærsaft, jordbærsaft, rabarbrasaft, drikkeklar saft, bringebærbobler, syltetøy, gelear, hermetisk frukt, tørka frukt. dessertar av bær Gloppen, Sogn og Fjordane
Rosendal Gardsmat rosendal-gardsmat.no Sundepølsa, blodpølsa, grillpakker og grilling av pølser Kvinnherad, Hordaland
Sjokoladehjørna sjokoladehjorna.no Stort utvalg innen handlaget belgisk sjokolade Eigersund, Rogaland
Skeie Gard – Oxeburger  oxeburger.no Oxeburgere Karmøy, Rogaland
Solheim Kjøtt AS solheimkjott.no Grilling av pølser og burgere, mineralvann Bergen, Hordaland
Solundmat AS solundmat.no Villsauprodukt og klippfisk. Har også stand sammen med Nordhordland Solund, Sogn og Fjordane
Sprattus Sprattus sprattus-sprattus.com Fritert brisling med relaterte produkter Bergen, Hordaland
Strilalam strilalam.no Stykningsdeler av lam, grillpølse av lam, hamburger av lam, lammeskinn. Fjell, Hordaland
Svanøy Røykeri AS svanoylaks.no Tradisjonell og marinert kaldrøykt laks, varmrøykt laks, gravlaks, laksekarbonader. Flora, Sogn og Fjordane
Sølvane Gard solvanegard.no Kjekjøtt og skinn Gloppen i Nordfjord, Sogn og Fjordane
Søylands Biegard soylands-bigard.no Honning Bergen, Hordaland
Tango Seaweed tangoseaweed.no Tang og tare. Leinøy, Møre og Romsdal
Tekslo Seafood teksloseafood.no Tang og tare produkter. Sund, Hordaland
Tveita Mat tveitamat.no Saft,syltetøy,burger,kjøttkaker,pølser og bringebærkaker Gulen, Sogn og Fjordane
Tveiten Bær og Gardsprodukter/Ikeland Gard ikelandgard.no Spekepølse av geit, spekepølse av hjort, lammerull. Tveiten Bær og Gardsprodukt: Bringebærsyltetøy, marmelade, saft og bakevarer Lindås, Hordaland
Urtemakeriet Kulturbakeri urtemakeriet.no Økologiske Bakervarer, brød, kaker, lammeburger Fjell, Hordaland
Valdresmeieriet  valdresmeieriet.no Faste guloster med og utan krydder. Osten vert ysta for hand av heilmjølk frå gardar i Valdres. Valdres
Vegan Pop Up Café veganpopupcafe.com Indisk linsegryte, økologisk eplejuice, smoothies, appelsinjuice, raw foodcake og kaffe fra Bg Kaffe Brenneri Bergen, Hordaland
Vikja AS vikja.no Økologisk kjøt frå gardar ved Sognefjorden Vik i Sogn, Sogn og Fjordane
Vossabia AS vossabia.no Alt økologisk: Honning, urte- og bivoksbaserte kroppsprodukt, blomsterdrikker, urtete, honningsnack, grønnsaker (tomater, grønnkål, paprika, chilli, agurk og purreløk Voss, Hordaland
Vossasmøret Vossasmøret, mjelkekaker med tilbehør, saup, smoothie av saup (med friske bær og honning) Voss, Hordaland
Wild Fire Foods wildfirefoods.no BBQ sauser, Chilisauser, Marinader, Krydder, Dressinger. Salg av varmmat med lokale råvarer, med vegansk alternativ Bærum, Akershus

Fiskehandlerne i Bergen:
Eldhusrøkeriet by Fjellskål Røykt fisk, marinert fisk, grillet fisk, lokal mat og drikke. Askøy
Strandkaien Fisk  strandkaienfisk.no Bredt utvalg av sesongens beste sjømat Bergen
Bernard Fisk  facebook.com/bernardnesttun Bredt utvalg av sesongens beste sjømat Bergen
Fiskekroken Arken Bredt utvalg av sesongens beste sjømat Bergen
Nattlandsveien Fisk  natlandsveienfisk Bredt utvalg av sesongens beste sjømat Bergen
Fish Me  fishme.no Sushi og diverse sjømat Bergen

UNG MATFEST:
Akvariet akvariet.no
Bybonden i Bergen Bybonden i Bergen
Larveriet larveriet.no
Mette Havre – Spis opp maten  spisoppmaten.no
Domstein  domstein.no
Franzefoss  franzefoss.no
Hordaland Bondelag  Hordaland Bondelag
Matsentralen  matsentralen.no/bergen
Norengross norengros.nonorengros.no/bergen

Internasjonale Unesco Gastronomibyer:
Unesco “City of Gastronomy” Dénia, Spania Kokker og representanter fra Dénia presenterer deres matkultur Dénia, Spania
Unesco “City of Gastronomy”, Mexico Kokker og representanter fra Ensenada, Mexico, presenterer deres matkultur Ensenada, Mexico

Matbyen Bergen – Restauranttelt:
Bergen
Bien Restaurant bien.no Småretter med lokale råvarer i restaurantteltet Bergen
Bryggen Tracteursted bryggentracteursted.no Småretter med lokale råvarer i restaurantteltet Bergen
Colonialen colonialen.no Småretter med lokale råvarer i restaurantteltet Bergen
Cornelius Sjømatrestaurant corneliusrestaurant.no Småretter med lokale råvarer i restaurantteltet Bergen
Marg & Bein marg-bein.no Småretter med lokale råvarer i restaurantteltet Bergen
Restaurant 1877 restaurant1877.no Småretter med lokale råvarer i restaurantteltet Bergen
Bareksten Ginbar! barekstenspirits.com Stig Bareksten og hans bartendere serverer verdens beste gin Bergen, Hordaland
7 Fjell Bryggeri bar! 7fjellbryggeri.com Godt håndbrygget øl basert på bergensk regnvann Bergen, Hordaland
NORSK SIDERFESTIVAL:
Hardanger
Aga Sideri Sidersmaking i siderteltet Hardanger
Alde Sider aldesider.no Sidersmaking i siderteltet Hardanger
Balholm balholm.no Sidersmaking i siderteltet – har også egen Balholm stand på Bergen Matfestival området. Balestrand, Sogn og Fjordane
Egge Gård eggegard.no Sidersmaking i siderteltet Lier, Buskerud
Gardsbrenneriet AS gardsbrenneriet.no Sidersmaking i siderteltet Gloppen, Sogn og Fjordane
Hardangergutane AS hardangergutane.no Eplemost og sider i diverse fruktsmaker Hardanger
Hardanger Saft og Siderfabrikk hardangersider.no Sidersmaking i siderteltet Hardanger
Hardanger Siderprodusentlag siderklynga.no Norsk Siderfestival eier og medarrangør Hardanger
Heldre Sider og Saft Facebook.com/hellelandgard Sidersmaking i siderteltet Hardanger
Lindheim Ølkompani olkompani.no Sidersmaking i siderteltet Gvarv, Telemark
Nao Siderkompani Sidersmaking i siderteltet Hardanger
Spildegarden spildegarden.no Sidersmaking i siderteltet Hardanger
Ulvik Frukt & Cideri hakastadsider.no Sidersmaking i siderteltet Hardanger
Åkre – Edel Sider åkregård.no Sidersmaking i siderteltet Hardanger

Følg oss på facebook og instagram.