BERGEN MATFESTIVAL

Utstillere

VELKOMMEN TIL EN ANNERLEDES BERGEN MATFESTIVAL FRA 3. – 5. SEPTEMBER 2020 – DENNE GANGEN SPREDT UTOVER I BERGEN SENTRUM MED LOKALMAT, FESTIVALRESTAURANTER OG NORSK SIDERFESTIVAL!

Dette skjer:

3. september: Festivalmenyer på nærmere 30 restauranter i Bergen sentrum
4. og 5. september: Lokalmatmarked med 40 produsenter på Festplassen 
4. og 5. september: Norsk Siderfestival i Grieghallen
4. og 5. september: Gratis matkurs på Torgallmenningen

Bergen Matfestival setter fokus på lokal mat og drikke, ekte råvarer og matopplevelser av topp kvalitet – fra Vestlandet.
Her er utstillerlisten med alle lokalmatprodusenter, festivalrestauranter og siderprodusenter som deltar:


Lokalmatprodusenter:
Alm Gard Is almgardiskrem.no Iskrem, honning, syltetøy, kaffe Vik, Vestland
Arctic Mustard AS arcticmustard.no Mimi Sennepsaus, Havsennep, Nordlys Sennep, Julesennep, Sterk sennep, Aioli, Glutenfritt Flatbrød, Saltenlaks. Beiarn, Nordland
Bosheimsmarken Is bosheimsmarken.no Økologisk Reinrot og økologisk Reinrothonning.
FRISK OG RASK, når du trenger det.
Nord-Aurdal, Innlandet
Eikenberg AS Facebook.com/eikenberg.no/ Salt, krydderblandinger, oljer. Bergen, Hordaland
Fjåk Chocolate fjaak.no Sjoklade plater, konfekt, diverse kakao produkter Eidfjord, Hordaland
Folkelig folkelig.no Loddisburger-kurs på Torgalmenningen lørdag 5.9. kl. 10 – med Folkelig og Christoffer Haatuft fra Lysverket! Bergen, Vestland
Godt og Hjemmelaget godtoghjemmelaget.no Tynnlefser fra Nordland, krinalefse og mørelefse Holmestrand, Vestfold
Hatten Bigard og Distribusjon hattenbigard.no Lynghonning frå Øygarden, Vossahonning, Flytande Vossahonning, Honningsøta Syltetøy Øygarden, Vestland
Haugen Gardsmat haugengardsmat.no Ferskt og foredla kjøtt av lam, vilt, kjè og storfè, samt håndmat Aurland, Vestland
Haust Hardanger haust-hardanger.no Tørket eple, frisk frukt, fruktkaker, syltetøy, chutney, fruktte. Kvam, Vestland
Heimtun Gardsmat heimtun-gardsmat.no Fersk og tørket sopp, spekepølser, tørket kjøtt, grillpølser, stykningsdeler av Vestlandsk fjordfe, Gammalnorsk spelsau, hjort, salg av håndmat som burger og pølser. Sunnfjord, Vestland
Isrosa isrosa.no Økologisk iskrem Kvinnherad, Vestland
Kandal Kjøt DA kandalkjott.no Ulike kjøtprodukt av geit og kje. Kjekjøt (med og utan urter), kjesteik, sosekjøt, kandalsgrill og dampepølser. Spekematprodukt av geit; spekepølse, kvitlaukspølse og spekekjøt. Gloppen, Vestland
Knut Garshol Klippfisk klippfiskavskrei.no Klippfisk av skrei av fersk råvare, tørrfisk, gammelsalta sei, varm og kald Bacalao Anna fra Hønebukta Kristiansund, Møre og Romsdal
Kystvilt AS kystvilt.no Kystvilt burgere og hjortekjøtt Fjaler, Vestland
Leiren Laks AS leirenlaks.no Røykt og gravet laks og regnbuørret, røykt villaks Vaksdal, Hordaland
Linnea Finnskogen AS linnea finnskogen Siruper av bær og ville vekster, havsaltprodukter med urter, sopp og bær mm Hamar, Innland
Lomelde Gard DA lomelde.no Plommer,moreller,bjørnebær,rips,pærer og kirsebær Sogndal, Vestland
Lygre Livsgard – Dag Kyrre Lygre Enk. www.facebook.com/lygrelivsgard/ Øko Geitost frå Lygrepollen, øko Kvark/ferskost av geitemjølk, øko kefir av geitemjølk. Bjørnafjorden, Vestland
Mor Sigfrid Bakst Lefser, sveler, natronkaker, bombe, glutenfrie lefser Vågsøy, Vestland
Nyyyt nyyyt.no Diverse varianter kvalitetskjøtt, sjokolade Vikeså, Rogaland
Nøring noringhardanger.no Lapper/sveler, Hardangerkling, Nordlandlefser, ramslauk, ramsalauksmør, dessertplummer, gelear, chutney Kvam, Vestland
Ostegården ostegaarden.no Oster, gelé og yoghurt Bergen, Vestland
Rosendal Gardsmat rosendal-gardsmat.no Sundepølsa, blodpølsa, grillpakker og grilling av pølser Kvinnherad, Vestland
Strilalam strilalam.no Lammekjøtt, hamburger og grillpølse av lam, spekepølse, skinn av lam Øygarden, Vestland
Svanøy Røykeri svanoylaks.no Kaldrøykt laks i ulike smaker, varmrøykt laks i ulike smaksvarianter, gravlaks og laksekarbonader. Kinn, Vestland
Søylands Biegard soylands-bigard.no Honning Bergen, Vestland
Tekslo Seafood teksloseaweed.no Sjøsaker tang og tare krydder og sjokolade Øygarden, Vestland
Tradisjonsrik Lokalmat Frå Nå i Hardanger Røykje Laks, Hakkasteik. Ullensvang, Vestland
Tveita Mat tveitamat.no Bærprodukt, saft , syltetøy, chutney, kake, dessert
Kjøttprodukt, hamburger, pølser, kjøttkaker.
Gulen, Vestland
Undredal Stølsysteri undredalost.no Kvit og brun geitost laga av eiga mjølk på eige ysteri Undredal, Vestland
VAREGGA – Mat fra Bergen varegga.no Oksekjøtt, grisekjøtt, ferdigprodukter av okse og gris, lammekjøtt Bergen, Vestland
Vossakjøt vossakjot.no Vossakorv, hele fenalår, spekemat, pølser, hakkasteik Voss, Vestland
Vossasmøret https://www.facebook.com/Vossasm%C3%B8ret-762810313749959 Vossasmøret, mjelkekaker med tilbehør, saup, smoothie av saup (med friske bær og honning) Voss, Vestland
Wild Fire Foods wildfirefoods.no BBQ sauser, Chilisauser, Marinader, Krydder, Dressinger. Salg av varmmat med lokale råvarer, med vegansk alternativ Bærum, Viken
Hordaland Bondelag bondelaget.no/hordaland

«Kua mi, jeg takker deg». Kvifor meiner vi at matproduksjonen her på Vestlandet er rett? Skal vi redusere sjølvforsyninga av mat slik at vi framleis kan forureine med olje og gass? Bondelaget vil vise deg korleis vi meiner at matproduksjonen skal bli endå meir miljø- og klimavenleg.

 Naturbruk – den grønne tråden Samfunnet er i endring. Utfordringar knytt til klima og miljø, produksjon av rein mat for ei aukande befolkning og behov for meir fornybare ressursar krev kompetanse til å forvalte naturen på ein berekraftig måte. Samfunnet treng unge menneske som veit korleis naturen heng saman. Naturbruk er ein god start! Kom innom standen, bli kjent med elevar frå naturbruk og lær meir om utdanninga deira.

Vil du dyrke? Hos Bybonden i Bergen kan du får gode råd og informasjon om korleis du kan dyrke i vinduskarm, på balkongen, eller kanskje i parsellhage. I tillegg kan du få lære om kompostering, og du kan få råd om korleis du lagar din eigen jordfabrikk. Bybonden i Bergen jobbar for at vi skal få meir urbant landbruk i den fine byen vår. Det betyr at fleire skal dyrke mat og halde høns, og at fleire skal kjøpe meir mat som er produsert av dei bynære bøndene og gartnarane våre.

Bergen, Vestland

Norsk Siderfestival:
Aga Sideri agasideri.no Aga sider Nå, Vestland
Alde Sider aldesider.no Alde Sider Nå, Vestland
Apal Sideri apalsideri.no Sølvsider – klassisk norsk sider. Lett sprudlende og halvtørr sider, med tydelig eplesmak.
Sideren inneholder 6 % alkohol
Hjelmeland, Rogaland
Ciderhuset Balholm balholm.no Fruktig cider (bordeple): Vestland
Tanninhaldig cider (cidereple): Sognefjord
Cider aromatisert med bær: Handverkcider med bær
Cider aromatisert med humle: Cider med humle
Cider aromatisert med honning og mjødurt: Bjor
Cider på champagne metode: Aldin.
Balestrand, Vestland
Edel Sider – Åkre Gård åkregård.no Edel Sider – Sider med bringebær, kirsebær, og 100 eple Nå, Vestland
Egge Gård eggegard.no Bord, raisere Lier, Viken
Gardsbrenneriet AS gardsbrenneriet.no Attåt sider eple, Attåt sider eple og bringebær, Attåt sider eple jordbær og rabarbra, Attåt sider plomme og eple, Attåt eplesterk, Attåt kryddereple Gloppen, Vestland
Hardangergutane AS hardangergutane.no Vindpust, Solglimt, Fjellskrent, Fjordbris Hovland, Vestland
Harding Sideri hardingsideri.no Sprudlande Harding, Stille Harding, Kjørbar Harding Grimo, Vestland
Kvestad Sideri AS kvestadsideri.no Eplesideren 1808 med 4 ulike eplesortar Nå, Vestland
Solhøi cider AS solhoicider.com Oslo, Oslo
Spildegarden spildegarden.no Spildesider Aroma 6.5% Halvtørr 2020
Spildesider Discovery 6.5% Halvtørr 2020
Spildesider Gravenstein 6.5% Halvtørr 2020
Spildesider Raud 6.5% Tørr
Øystese, Vestland
Store Naa Siderkompani storenaasiderkompani.com Nå, Vestland
Ulvik Frukt & Cideri hakastadsider.no Kvitanesen/poesider 7,5%; Gravenstein 7,5% ; Tradisjon 6% ; Hylleblomsider 7,5% , Gravenstein 4,7% Ulvik, Vestland
Apollon Platebar – Offisiell siderfestivalbar facebook.com/apollonplatebar/ Apollon Platebar – offisiell siderbar under Norsk Siderfestival Bergen, Vestland

Festivalrestauranter:
Se mer info her:
matfest.no/festivalrestauranter/
Bryggen Tracteursted bryggentracteursted.no/ Bergen
Enhjørningen Restaurant enhjorningen.no Bergen
Kippers kafekippers.no Bergen
Bare Vestland barevestland.no Bergen
Marg og Bein marg-bein.no Bergen
Colonialen 44 colonialen.no/restaurant/ Bergen
Colonialen Litteraturhuset colonialen.no/litteraturhuset/a> Bergen
Colonialen Kranen colonialen.no/kranen Bergen
Bien Basar bienbar.no/basar Bergen
Bien Centro bienbar.no/centro Bergen
Bien Restaurant bienbar.no Bergen
Restaurant 1877 restaurant1877.no Bergen
Kippers kafekippers.no Bergen
Cornelius corneliusrestaurant.no Bergen
Bryggeloftet og Stuene bryggeloftet.no Bergen
Spisekroken Straume spisekroken.no/ Bergen
Spisekroken Klosteret spisekroken.no/ Bergen
Hotel Norge scandichotels.no Bergen
26 North Restaurant & Social Club Bergen 26north.no Bergen
Lysverket lysverket.no Bergen
Hoggorm hoggormpizza.no/ Bergen
Damsgård damsgaardrestaurant.no Bergen
Bjerck bjerck.no Bergen
Allmuen allmuenbistro.no Bergen
Munken munken.no Bergen
Fjellskål fjellskaal.no Bergen
Fish Me fishme.no Bergen
Landmark landmarkbergen.no Bergen
Strandkaien Fisk og Kvamme strandkaienfisk.no Bergen

Følg oss på facebook og instagram.

Hei!

Så hyggelig at du er interessert i Bergen Matfestival:)

Ønsker du å motta eksklusive nyheter, nyttig informasjon og muligheten til å vinne konkurranser med flotte premier?

Skriv inn din E-mail adresse i boksen nedenfor!

Takk!

Du har nå tilgang på Bergen Matfestival sitt Nyhetsbrev!