Gratis sjømat workshop for barn og unge:
- Tang og taresmaking – bli kjent med havets grønnsaker!
- Lag din egen sjømat på grill – barna får selv velge ingrediensene og en kokk veileder barna med fisk og grønnsaker. En veldig populær aktivitet som inspirerer barn til å prøve nye smaker.
- Krabbe og reke- workshop der barna blir kjent med råvarene og får smake høykvalitets sjømat
Stort sjømattelt med aktiviteter:
- Bli kjent med alt som bor i havet. Samarbeid med Havforskningsinstituttet
- Tegneverksted og male kamskjell
- Akvariet byr på dissekering av fisk – hva bor inni fisken?
- Store Blå inviterer til aktiviteter på visningssenteret
- Fiskeshow med fiskehandler Bernhard
- Sesongens sjømat i fiskedisken med Domstein og fiskehandlere
Kokkedemo med bruk av lokale råvarer
Sesongens råvarer trekkes frem og det lages smaksprøver til publikum med tips om oppskrifter og tilberedningsmetoder. Populært for et voksent publikum
Samarbeid med Ungt Entreprenørskap
I samarbeid med Ungt Entreprenørskap Vestland planlegger vi en aktivitet der elever fra restaurant- og matfag får utvikle og servere sin egen sjømatrett til publikum under Bergen Sjømatfestival. I forkant vil elevene få veiledning fra en fagkokk i planlegging, råvareforståelse, teknikk og samarbeid. Aktiviteten skal gi mestringsfølelse, styrke praktisk læring og bidra til økt motivasjon for videre utdanning innen restaurant- og matfag. Samtidig får publikum innsikt i hvordan unge talenter arbeider med sjømat, og hvordan neste generasjon fagfolk utvikler fremtidens smaker.
Fiskelykkehjul og Eliasbåten
Publikum inviteres til å lære om sesongens sjømat og spinne det populære lykkehjulet. Den populære Elias båten kommer i samarbeid med Redningsselskapet.
Sjømatquiz/rebus med sjømatorienterte poster for hele familien
Sjømatquiz/rebus for store og små i Mathallen på Fisketorget. Det settes opp ulike poster i hele Mathallen hvor hele familien kan lære om ulike sjømatarter og bærekraft i havet.