BERGEN MATFESTIVAL

UTSTILLERE
headerline_dark

Bergen Matfestival utstillerkart

FANTASTISK PÅGANG AV LOKALMATUTSTILLER PÅ BERGEN MATFESTIVAL 1. – 3. SEPTEMBER 2017!

HER FINNER DU OVERSIKT OVER ALLE UTSTILLERE:

Adams Matkasse adamsmatkasse.no A17 Produkter fra Adams Matkasse Bergen
Akvariet i Bergen akvariet.no F2 Akvariet med aktiviteter i barnas mattelt Bergen
Alde Sider aldesider.no E1 Sider og eplemost Nå, Hardanger
Alm Gard almgard.com A12 Iskrem, honning, syltetøy, kaffe Vik i Sogn
Arctic Mustard AS arcticmustard.no C7 Sennepssaus, sterk sennep, havsennep, aioli, glutenfritt flatbrød Bodø
Aud Torhild Jensen D11 Vossasmøret, mjølkekaker med tilbehør, Vossasaupprim Voss
Baker Brun AS bakerbrun.no C11 Rykende ferske skillingsboller og annen bakst. Et godt utvalg brød, kaffe, kald drikke og toast Bergen
Bakstehuset på Ask bakstehuset.no D22 Boller, brød, bakst Askøy
Barnas mattelt matfest.no/barnas-matfestival F2 I barnas mattelt kan barna delta på minikokkekurs med kokkene, suppelaging i Barnas Sjømatverksted, og teste sansene i Smaksverkstedet!
Bekkereinan AS bekkereinan.no F16 Egenproduserte kjøttvarer fra Kvinesdal. Helgrilling av «Svart Dalagris» fra Kvinesdal, servert i brød med salat og saus. Grovmalt burger servert i brød med heimelaga dressing og salat. Gourmetpølser store og grovmalte. Ferskvarer og spekemat. Kvinesdal
Beito Ysteri beitoysteri.no C8 Lagringsoster av pasteurisert ku- og geitemelk fra lokale gårder ystet for hånd Beitostølen
Bergen Kokkenes Mesterlaug nkl.no/bergen F14 Bergen
Bien Restaurant bienbar.no E1 Småretter med lokale råvarer i restaurantteltet Bergen
Bosheimsmarken bosheimsmarken.no C9 Reinrot te og Reinrot honning Nord Aurdal
Bryggen Tracteursted bryggentracteursted.no E1 Småretter med lokale råvarer i restaurantteltet Bergen
Bønes Gårdsmat AS bonesgardsmat.no D1 Diverse pølser, røyke knoker, karbonader og spekemat Bergen
Colonialen colonialen.no E1 Småretter med lokale råvarer i restaurantteltet Bergen
Cornelius Sjømatrestaurant corneliusrestaurant.no E1 Småretter med lokale råvarer i restaurantteltet Fjell /Bergen
DolceVidda Iskremeri D24 Italiensk Gelato, kaffe, kaker o.l Eidfjord
Domstein domstein.no D5 Stort utvalg av sjømat Bergen
Eikenberg AS D2 Salt, olje og mandler, ville vekster Bergen
Eldhusrøkeriet C12 Røket laks i flere varianter og ellers røkt fisk Askøy
Fjellestad Gardskjøken nordfjord.no/smak F11 Gombe og lefse Gloppen, Nordfjord
Fjord & Fjellmat polsesnacks.no A5 Spekemat, gårdsgelé, hvalpølse Hordaland
Flo Gardsmat flogardsmat.no F11 Flo epledrikk Stryn, Nordfjord
Folkelig – Smaksverkstedet folkelig.no F2 Smaksløype i Barnas Mattelt Bergen
Fruktbar fruktbar.no F9 Smoothies, jus og vafler Bergen
Geilomat facebook.com/geilomat A10 Fersk viltfanget fjellørret, kald og varmrøykt laks og ørret, spekalaks, sylta laks, varmrøykt hjort, div. tradisjonsbakst, ørretcaviar, diverse silder, ferskt reinsdyrkjøtt, diverse tilbehør Geilo
Godt Brød godtbrod.no A15 Boller, lyst surdeigsbrød, grovt surdeigsbrød av spelt, rugbrød,
økologiske knekkebrød og knas.
Bergen
Godt og Hjemmelaget AS godtoghjemmelaget.no A2 Tynnlefser fra Nordland, krinalefse og mørelefse Holmestrand
Hardanger Saft og Siderfabrikk hardangersider.no E1 Sider Hardanger
Haugen Gardsmat haugengardsmat.no A1 Ferskt kjøtt av lam og rein, spekemat, kjøttboller, hjorteburgere, tørrsalta bacon, tomatsuppe, potetmos, viltsaus, ertestuing Aurland
Haust Hardanger haust-hardanger.no D7 Frisk og tørka frukt, bakverk med frukt og bær, ymse frukt- og bærchutney, fruktte, saft, tilslørte bondepiker, eplesyltetøy m.m. Kvam
Havsnø Flaksalt northseasaltworks.no A13 Norsk havsalt, norsk tangsalt, norsk urtesalt Aukra
Honning & Design okologisk-honning.no D13 Økologiske sveler med øko tilbehør syltetøy, rømme osv. Øko-honning og øko kaffi. Vi har Debio sitt serveringsmerke i gull! Bergen
Hordaland Bonde & Småbrukarlag smabrukarlaget.no/hordaland/ C17 Informasjonsstand, vafler Hordaland
Hordaland Bondelag bondelaget.no/hordaland F4 Informasjon og barneaktiviteter på Barnas Matfestival område Bergen
Humborstad Kjøtt nordfjord.no/smak F11 Gamaldags sylteflesk og fårerull, mørpølse, blodpølse, fenalår, pinnekjøtt Eid, Nordfjord
Høgt & Vilt, Urter frå Devik hogtogvilt.no D20 Urtekrydder, urtsalt, urtetear, kake- og salatpynt av tørka blomster. Alt av eigen økologisk produksjon Gloppen
Isrosa økologisk is isrosa.no F8 Iskrem og fruktis i nysteikte kjeks Kvinnherad
Smalahovetunet Voss smalahovetunet.no F13 Smalahove, lønekorv, lønerull, rodlepylsa, sylteflesk, pinnakjøt, villsauskinn m.m. Varmmat: smalahove m. tilbehør, lammelår burger, lønekorv m. potetmos m.m. Voss
Jevnlid Garden jevnlidgarden.no F11 Sylteflesk, kjøtbollar med ramsløk, fermenterte spekepølser, fermenterte spekepølser Fjellansk Salami Stryn, Nordfjord
Kandal Kjøt DA kandalkjott.no A3 Kjekjøt, spekemat av geit, Kandalsgrill og Dampepølse Gloppen
Knut Garshol Klippfisk klippfiskavskrei.no C5 Klippfisk og tørrfisk Kristiansund
Kystvilt AS kystvilt.no B1 Hjortekjøt og øl Fjaler
Leiren Laks AS leirenlaks.no C6 Røykt villaks, regbueørret og laks. Gravet laks og ørret Vaksdal
Linnea Finnskogen AS linnea finnskogen C14 Siruper av bær og ville vekster, syltede grønnsaker Hamar
Lomelde Gard lomelde.no D10 Moreller, plommer, bringebær, kirsebær, bjørnebær, rips og pærer Sogndal
Lysefjorden Sjokolade lysefjordensjokolade.no C10 Sjokolade Forsand
Marg & Bein marg-bein.no E1 Småretter med lokale råvarer i restaurantteltet Bergen
Mat Fra Havet acadeuro.b.uib.no F13 Academia Europaea knowledge hub region Bergen infostand Bergen
Matarena AS matarena.no E4 Arrangør Bergen
Matkollektivet matkollektivet.no D21 Matkasse (abonnement) og noe lokale råvarer Bergen
Myrdal Gård myrdalgard.no C3 Forskjellige oster av ku- eller geitemelk Tysnes
NOAH – for dyrs rettigheter dyrsrettigheter.no D23 Informasjonsstand Oslo
Norges Mat norgesmat.no B2 Spekepølse / spekemat Eid
Norsk Fjell og Bygdemat, Haraldsen AS B4 Spekemat Ski
Nøring noringhardanger.no C1 Ramslauk, Hardangerkling, dessertplommer, gelear, chutneys og vafler Kvam
Oikos Bergen / Økoveka Bergen okouka.no D15 Eplejuice, vafler og suppe Bergen
Organic Soup Company oscvoss.no D18 Varm suppe til direkte servering og supper i enhetsporsjoner til å ta med hjem Voss
Ostegården ostegaarden.no C2 Oster, tilbehør og yoghurt Bergen
Osteriet i Samnanger osteri.no D17 Ost, ostekake, pai, karamell og spekepølse Samnanger
Oxeburger AS – Skeie Gard skeiegard.no B3 Burger fra egen okse Karmøy
Prestholt Geitost prestholt.no D9 Brun og kvit geitost. Spekepølse av geit og honning Hol
Påldtun frukt og bær paaldtun.no D19 Bringebærsaft, jordbærsaft, drikkeklar saft, plommer i Cognac, eple i krydderlake, syltetøy, gele og tørka frukt Gloppen
Restaurant 1877 restaurant1877.no E1 Småretter med lokale råvarer i restaurantteltet Bergen
Rosendal Gardsmat rosendal-gardsmat.no C4 Sundepølsa, blodpølsa, grillpakker og grilling av pølser Kvinnherad
Signes Raspeball signesraspeball.no D25 Signes handlaga raspeball med og uten flesk Førde
Sjokoladehjørna sjokoladehjorna.no A9 50 forskjellige produkter innen handlaget sjokolade Eigersund
Smak av kysten smakavkysten.no E1 Info i restaurantteltet
Solheim kjøtt a/s solheimkjott.no C13 Grilling av pølser, pølser og paté Bergen
Solundmat AS solundmat.no D3 Klippfiskprodukt, spekeprodukt, villsau Ytrøygrend
Sognefjord Sjokolade sognefjord-sjokolade.no A16 Sjokolade Luster, Sogn og Fjordane
Sprattus Sprattus sprattus-sprattus.com F7 Fritert brisling med relaterte produkter Bergen
Strilalam strilalam.no D6 Kjøtt av lam, spekepølse, fenalår og lammeskinn Fjell
Svanøy Røykeri AS svanoylaks.no A14 Røykelaks, gravlaks, laksekarbonader Flora
Sweet Rain Konditori (Det Søte Regnet) sweetrain.no A4 Småkaker, dessert, nektarer og muffins med ramsløk Bergen
Søylands Biegard soylands-bigard.no D8 Lokale honningtyper og tavlehonning Bergen
Tekslo Seafood teksloseafood.no D4 Fingertare (hel), Butare (Hel), Sukkertare (flakes), Trøffeltang (malt), Sjokolade med malt fingertare, Fingertare pesto, Taresalt Sund, Hordaland
Tine SA tine.no F3 «Melkeveien» – fra gård til bord Hordaland
Troll Donuts Bakery & Cafe trolldonuts.no C15 Bakervarer med kun naturlige ingredienser, vegansk, sunne donuts, kaker Bergen
Tveita Mat tveitamat.no A8 Pølse, karbonader, kjøttkaker og bringebærsyltetøy Gulen
Ulvik Frukt & Cideri hakastadsider.no E1 Sider, eplemost, eplesidereddik Hardanger
Undredal Stølsysteri SA undredalsost.no A11 Kvit og brun geitost av fersk mjølk frå eigne geiter. Kvitosten er framstilt av rå mjølk. Undredal, Aurland
Unesco «City of Gastronomy» Chengdu, Kina E3 Kokker og representanter fra Chengdu presenterer deres matkultur Chengdu, Kina
Unesco «City of Gastronomy» Dénia, Spania E3 Kokker og representanter fra Dénia presenterer deres matkultur Dénia, Spania
Unesco «City of Gastronomy» Gaziantep, Tyrkia E3 Kokker og representanter fra Gaziantep presenterer deres matkultur Gaziantep, Tyrkia
Unesco «City of Gastronomy» Parma, Italia E3 Kokker og representanter fra Parma presenterer deres matkultur  Parma, Italia
Unesco «City of Gastronomy» Østersund, Sverige E3 Kokk og representanter fra Østersund presenterer deres matkultur Østersund, Sverige
Urtemakeriet Kulturbakeri urtemakeriet.no D12 Økologiske Bakervarer, brød, kaker, lammeburger Fjell
Visit Nordfjord – Nordfjord Smak nordfjord.no F11 Mat og drikke fra lokalmataktører i Nordfjord Nordfjord
Vossabia AS vossabia.no D16 Alt økologisk: Honning, urte- og bivoksbaserte kroppsprodukt, blomsterdrikker, urtete, honningsnack, grønnsaker (tomater, grønnkål, paprika, chilli, agurk og purreløk Voss
Vikja vikja.no D14 Økologisk kjøt: fenalår, spekepølse, div fryste varer som ulike biffar, kjøtkaker, leverkaker, ulike pølser, burgare m.m. Alt er gluten- og mjølkefritt. Økologisk svarthyll Vik
Villsau frå norskekysten F12 Villsau kjøtt, skinn mm Hordaland og Sogn og Fjordane
Wild Fire Foods wildfirefoods.no A6 Håndlagde sauser, marinader og krydder. Alt er gluten- og laktosefritt med fokus på gode råvarer. Bærum, Akershus
Øygardsbåtane vestgar.no Båt lagt til kai ved Bryggen Sal av betasuppe og nysteikte skillingsboller, veteranbåt liggende ved Bryggen Fjell
Åkre – Edel Sider åkregård.no E1 Sider, is-sider, eplemost Nå, Ullensvang

Følg oss på facebook og instagram.

NB! Hold også av datoen for Bergen Matfestival i 2018:

31 august – 2 september 2018