BERGEN MATFESTIVAL

UTSTILLERE
headerline_dark

VELKOMMEN SOM UTSTILLER PÅ BERGEN MATFESTIVAL 1. – 3. SEPTEMBER 2017.

For utstiller påmeldingsskjema og informasjon:
Kontakt prosjektleder Ingerid Wembstad: ingerid@matarena.no/ tlf. 994 03 999.

HER ER OVERSIKT OVER 2017 UTSTILLERE PÅ BERGEN MATFESTIVAL:

Adams Matkasse adamsmatkasse.no tba Produkter fra Adams Matkasse Bergen
Alm Gard almgard.com tba Iskrem, honning, syltetøy, kaffe Vik i Sogn
Arctic Mustard AS arcticmustard.no tba Sennepssaus, sterk sennep, havsennep, aioli, glutenfritt flatbrød. Bodø
Aud Torhild Jensen tba Vossasmøret, mjølkekaker med tilbehør, Vossasaupprim. Voss
Baker Brun AS bakerbrun.no tba Rykende ferske skillingsboller og annen bakst. Et godt utvalg brød, kaffe, kald drikke og toast Bergen
Bakstehuset på Ask bakstehuset.no tba Boller, brød, bakst Askøy
Bare Vestland AS barevestland.no tba Vestlands pizza Bergen
Barnas mattelt matfest.no tba  I Barnas mattelt kan barna lage Havets Skattkiste med kokkene, delta på suppelaging i Barnas Sjømatverksted, og teste sansene i Smaksverkstedet!
Bekkereinan AS bekkereinan.no tba Egenproduserte kjøttvarer fra Kvinesdal. Helgrilling av «Svart Dalagris» fra Kvinesdal, servert i brød med salat og saus. Grovmalt burger servert i brød med heimelaga dressing og salat. Gourmetpølser store og grovmalte. Ferskvarer og spekemat. Kvinesdal
Bergen Kokkenes Mesterlaug nkl.no/bergen tba Bergen
Bien bar A/S bienbar.no tba  Restaurant Bergen
Bosheimsmarken bosheimsmarken.no tba Reinrot te og Reinrot honning Nord Aurdal
Bryggen Tracteursted bryggentracteursted.no tba  Restaurant Bergen
Bønes Gårdsmat AS bonesgardsmat.no tba Diverse pølser, røyke knoker, karbonader og spekemat Bergen
Colonialen colonialen.no tba Restaurant Bergen
Cornelius Sjømatrestaurant corneliusrestaurant.no tba Restaurant Fjell /Bergen
DolceVidda Iskremeri tba Italiensk Gelato, kaffe, kaker o.l Eidfjord
Eikenberg AS tba Salt, olje og mandler Bergen
Eldhusrøkeriet tba Røket laks i flere varianter og ellers røkt fisk Askøy
Folkelig folkelig.no tba Barnas Sjømatverksted og Smaksverksted Bergen
Framtiden i våre hender framtiden.no tba Oslo
Godt og Hjemmelaget AS godtoghjemmelaget.no tba Tynnlefser fra Nordland, krinalefse og mørelefse Holmestrand
Hanen Vestlandet hanen.no tba Presentasjon av Hanen Bergen
Haugen Gardsmat haugengardsmat.no tba Ferskt kjøtt av lam og rein, spekemat, kjøttbollar, hjorteburgere, tørrsalta bacon, tomatsuppe, potetmos, viltsaus, ertestuing Aurland
Haust Hardanger haust-hardanger.no tba Frisk og tørka frukt, bakverk med frukt og bær, ymse frukt- og bærchutney, fruktte, saft, tilslørte bondepiker, eplesyltetøy m.m. Kvam
Honning & Design okologisk-honning.no tba Økologiske sveler med øko tilbehør syltetøy, rømme osv. Øko-honning og øko kaffi. Vi har Debio sitt serveringsmerke i gull! Bergen
Hordaland Bondelag bondelaget.no/hordaland tba Informasjon og aktivitet Bergen
Høgt & Vilt, Urter frå Devik hogtogvilt.no tba Urtekrydder, urtsalt, urtetear, kake- og salatpynt av tørka blomster. Alt av eigen økologisk produksjon Gloppen
Ivar Løne AS, Smalahovetunet Voss smalahovetunet.no tba Smalahove, lønekorv, lønerull, rodlepylsa, sylteflesk, pinnakjøt, villsauskinn m.m. Varmmat: smalahove m. tilbehør, lammelår burger, lønekorv m. potetmos m.m. Voss
Kandal Kjøt DA kandalkjott.no tba Kjekjøt, spekemat av geit, Kandalsgrill og Dampepølse Gloppen
Knut Garshol Klippfisk klippfiskavskrei.no tba Klippfisk og tørrfisk Kristiansund
Kystvilt AS kystvilt.no tba Hjortekjøt og øl Fjaler
Leiren Laks AS leirenlaks.no tba Røykt villaks, regbueørret og laks. Gravet laks og ørret Vaksdal
Linnea Finnskogen AS linnea finnskogen tba Siruper av bær og ville vekster, syltede grønnsaker Hamar
Lomelde Gard lomelde.no tba Moreller, plommer, bringebær, kirsebær, bjørnebær, rips og pærer Sogndal
Lottes Lefsebakeri lottes.no tba Lefser, Flatbrød og annen takkebakst Fjell
Lysefjorden Sjokolade lysefjordensjokolade.no tba Sjokolade Forsand
Matarena AS  matarena.no tba
Matkollektivet matkollektivet.no tba Matkasse (abonnement) og noe lokale råvarer Bergen
Myrdal Gård myrdalgard.no tba Forskjellige oster av ku- eller geitemelk Tysnes
NOAH – for dyrs rettigheter dyrsrettigheter.no tba Informasjonsmateriale Oslo
Norges Mat norgesmat.no tba Spekepølse / spekemat Eid
Norsk Fjell og Bygdemat, Haraldsen AS tba Spekemat Ski
Nøring noringhardanger.no tba Ramslauk, Hardangerkling, Dessertplommer, Gelear, Chutneys mm, (Vafler!!) Kvam
Oikos Bergen / Økoveka Bergen okouka.no tba Eplejuice, vafler og suppe Bergen
Organic Soup Company oscvoss.no tba Varm suppe til direkte servering og supper i enhetsporsjoner til å ta med hjem Voss
Ostegården ostegaarden.no tba Oster, tilbehør og yoghurt Bergen
Osteriet I Samnanger osteri.no tba Ost, ostekake, pai, karamell og spekepølse Samnanger
Oxeburger AS – Skeie Gard skeiegard.no tba Burger fra egen okse Karmøy
Pingvinen pingvinen.no tba  Restaurant Bergen
Prestholt Geitost prestholt.no tba Brun og kvit geitost. Spekepølse av geit og honning Hol
Påldtun frukt og bær paaldtun.no tba Bringebærsaft, jordbærsaft, drikkeklar saft, plommer i Cognac, eple i krydderlake, syltetøy, gele og tørka frukt Gloppen
Restaurant 1877 restaurant1877.no tba  Restaurant Fjell /Bergen
Rosendal Gardsmat rosendal-gardsmat.no tba Sundepølsa, blodpølsa, grillpakker og grilling av pølser Kvinnherad
Safari Kjøtt AS safarikjøtt.no tba Biffkjøtt tørrmodnet og burger Bergen
Slow Food Bergen slowfoodbergen tba Bergen
Smak av kysten smakavkysten.no tba
Solheim kjøtt a/s solheimkjott.no tba Grilling av pølser, pølser og paté Bergen
Sprattus Sprattus sprattus-sprattus.com tba Fritert brisling med relaterte produkter Bergen
Stabburet Bakeri stabburetbakeri.no tba Vossakling, flatbrød, Nordlandslefser, lappar mm. Voss
Svanøy Røykeri AS svanoylaks.no tba røykelaks, gravlaks, laksekarbonader Flora
Sweet Rain Konditori (Det Søte Regnet) sweetrain.no tba Småkaker, dessert, nektarer og muffins med ramsløk Bergen
Søylands Biegard soylands-bigard.no tba Lokale honningtyper og tavlehonning Bergen
Tveita Mat tveitamat.no tba Pølse, karbonader, kjøttkaker og bringebærsyltetøy Gulen
Unesco «City of Gastronomy» Chengdu, Kina tba
Unesco «City of Gastronomy» Dénia, Spania tba
Unesco «City of Gastronomy» Gaziantep, Tyrkia tba
Unesco «City of Gastronomy» Parma, Italia tba
Unesco «City of Gastronomy» Rascht, Iran tba
Unesco «City of Gastronomy» Østersund, Sverige tba
Urnes Gard urnes.no tba Saft, syltetøy, friske bær Luster
Vossabia AS vossabia.no tba Alt økologisk: Honning, urte- og bivoksbaserte kroppsprodukt, blomsterdrikker, urtete, honningsnack, grønnsaker (tomater, grønnkål, paprika, chilli, agurk, purreløk og kanskje meir – det kjem an på korleis det går!) Voss
Øygardsbåtane vestgar.no tba Sal av betasuppe og nysteikte skillingsboller, veteranbåt liggende ved Bryggen Fjell

Følg oss på facebook og instagram.

NB! Hold også av datoen for Bergen Matfestival i 2018:

31 august – 2 september 2018