BERGEN MATFESTIVAL

UTSTILLERE
headerline_dark

FANTASTISK PÅGANG AV LOKALMATUTSTILLER PÅ BERGEN MATFESTIVAL 1. – 3. SEPTEMBER 2017!

HER FINNER DU OVERSIKT OVER ALLE UTSTILLERE:

Adams Matkasse adamsmatkasse.no tba Produkter fra Adams Matkasse Bergen
Akvariet i Bergen akvariet.no tba Akvariet med aktiviteter i barnas mattelt Bergen
Alde Sider aldesider.no tba Sider og eplemost Nå, Hardanger
Alm Gard almgard.com tba Iskrem, honning, syltetøy, kaffe Vik i Sogn
Arctic Mustard AS arcticmustard.no tba Sennepssaus, sterk sennep, havsennep, aioli, glutenfritt flatbrød Bodø
Aud Torhild Jensen tba Vossasmøret, mjølkekaker med tilbehør, Vossasaupprim Voss
Baker Brun AS bakerbrun.no tba Rykende ferske skillingsboller og annen bakst. Et godt utvalg brød, kaffe, kald drikke og toast Bergen
Bakstehuset på Ask bakstehuset.no tba Boller, brød, bakst Askøy
Barnas mattelt matfest.no/barnas-matfestival tba I barnas mattelt kan barna delta på minikokkekurs med kokkene, suppelaging i Barnas Sjømatverksted, og teste sansene i Smaksverkstedet!
Bekkereinan AS bekkereinan.no tba Egenproduserte kjøttvarer fra Kvinesdal. Helgrilling av «Svart Dalagris» fra Kvinesdal, servert i brød med salat og saus. Grovmalt burger servert i brød med heimelaga dressing og salat. Gourmetpølser store og grovmalte. Ferskvarer og spekemat. Kvinesdal
Beito Ysteri beitoysteri.no tba Lagringsoster av pasteurisert ku- og geitemelk fra lokale gårder ystet for hånd Beitostølen
Bergen Kokkenes Mesterlaug nkl.no/bergen tba Bergen
Bien Restaurant bienbar.no tba Småretter med lokale råvarer i restaurantteltet Bergen
Bosheimsmarken bosheimsmarken.no tba Reinrot te og Reinrot honning Nord Aurdal
Bryggen Tracteursted bryggentracteursted.no tba Småretter med lokale råvarer i restaurantteltet Bergen
Bønes Gårdsmat AS bonesgardsmat.no tba Diverse pølser, røyke knoker, karbonader og spekemat Bergen
Colonialen colonialen.no tba Småretter med lokale råvarer i restaurantteltet Bergen
Cornelius Sjømatrestaurant corneliusrestaurant.no tba Småretter med lokale råvarer i restaurantteltet Fjell /Bergen
DolceVidda Iskremeri tba Italiensk Gelato, kaffe, kaker o.l Eidfjord
Eikenberg AS tba Salt, olje og mandler, ville vekster Bergen
Eldhusrøkeriet tba Røket laks i flere varianter og ellers røkt fisk Askøy
Fjord & Fjellmat polsesnacks.no tba Spekemat, gårdsgelé, hvalpølse Hordaland
Folkelig folkelig.no tba Smaksløype i Barnas Mattelt Bergen
Fruktbar fruktbar.no tba Smoothies, jus og vafler Bergen
Geilomat facebook.com/geilomat tba Fersk viltfanget fjellørret, kald og varmrøykt laks og ørret, spekalaks, sylta laks, varmrøykt hjort, div. tradisjonsbakst, ørretcaviar, diverse silder, ferskt reinsdyrkjøtt, diverse tilbehør Geilo
Godt og Hjemmelaget AS godtoghjemmelaget.no tba Tynnlefser fra Nordland, krinalefse og mørelefse Holmestrand
Hanen Vest hanen.no tba Presentasjon av Hanen Bergen
Hardanger Saft og Siderfabrikk hardangersider.no tba Sider Hardanger
Haugen Gardsmat haugengardsmat.no tba Ferskt kjøtt av lam og rein, spekemat, kjøttboller, hjorteburgere, tørrsalta bacon, tomatsuppe, potetmos, viltsaus, ertestuing Aurland
Haust Hardanger haust-hardanger.no tba Frisk og tørka frukt, bakverk med frukt og bær, ymse frukt- og bærchutney, fruktte, saft, tilslørte bondepiker, eplesyltetøy m.m. Kvam
Havsnø Flaksalt northseasaltworks.no tba Norsk havsalt, norsk tangsalt, norsk urtesalt Aukra
Honning & Design okologisk-honning.no tba Økologiske sveler med øko tilbehør syltetøy, rømme osv. Øko-honning og øko kaffi. Vi har Debio sitt serveringsmerke i gull! Bergen
Hordaland Bonde & Småbrukarlag smabrukarlaget.no/hordaland/ tba Informasjonsstand, vafler Hordaland
Hordaland Bondelag bondelaget.no/hordaland tba Informasjon og barneaktiviteter på Barnas Matfestival område Bergen
Høgt & Vilt, Urter frå Devik hogtogvilt.no tba Urtekrydder, urtsalt, urtetear, kake- og salatpynt av tørka blomster. Alt av eigen økologisk produksjon Gloppen
Isrosa økologisk is isrosa.no tba Iskrem og fruktis i nysteikte kjeks Kvinnherad
Ivar Løne AS, Smalahovetunet Voss smalahovetunet.no tba Smalahove, lønekorv, lønerull, rodlepylsa, sylteflesk, pinnakjøt, villsauskinn m.m. Varmmat: smalahove m. tilbehør, lammelår burger, lønekorv m. potetmos m.m. Voss
Kandal Kjøt DA kandalkjott.no tba Kjekjøt, spekemat av geit, Kandalsgrill og Dampepølse Gloppen
Knut Garshol Klippfisk klippfiskavskrei.no tba Klippfisk og tørrfisk Kristiansund
Kystvilt AS kystvilt.no tba Hjortekjøt og øl Fjaler
Leiren Laks AS leirenlaks.no tba Røykt villaks, regbueørret og laks. Gravet laks og ørret Vaksdal
Linnea Finnskogen AS linnea finnskogen tba Siruper av bær og ville vekster, syltede grønnsaker Hamar
Lomelde Gard lomelde.no tba Moreller, plommer, bringebær, kirsebær, bjørnebær, rips og pærer Sogndal
Lottes Lefsebakeri lottes.no tba Lefser, flatbrød og annen takkebakst Fjell
Lysefjorden Sjokolade lysefjordensjokolade.no tba Sjokolade Forsand
Marg & Bein marg-bein.no tba Småretter med lokale råvarer i restaurantteltet Bergen
Matarena AS matarena.no tba Arrangør Bergen
Matkollektivet matkollektivet.no tba Matkasse (abonnement) og noe lokale råvarer Bergen
Myrdal Gård myrdalgard.no tba Forskjellige oster av ku- eller geitemelk Tysnes
NOAH – for dyrs rettigheter dyrsrettigheter.no tba Informasjonsstand Oslo
Norges Mat norgesmat.no tba Spekepølse / spekemat Eid
Norsk Fjell og Bygdemat, Haraldsen AS tba Spekemat Ski
Nøring noringhardanger.no tba Ramslauk, Hardangerkling, dessertplommer, gelear, chutneys og vafler Kvam
Oikos Bergen / Økoveka Bergen okouka.no tba Eplejuice, vafler og suppe Bergen
Organic Soup Company oscvoss.no tba Varm suppe til direkte servering og supper i enhetsporsjoner til å ta med hjem Voss
Ostegården ostegaarden.no tba Oster, tilbehør og yoghurt Bergen
Osteriet i Samnanger osteri.no tba Ost, ostekake, pai, karamell og spekepølse Samnanger
Oxeburger AS – Skeie Gard skeiegard.no tba Burger fra egen okse Karmøy
Prestholt Geitost prestholt.no tba Brun og kvit geitost. Spekepølse av geit og honning Hol
Påldtun frukt og bær paaldtun.no tba Bringebærsaft, jordbærsaft, drikkeklar saft, plommer i Cognac, eple i krydderlake, syltetøy, gele og tørka frukt Gloppen
Restaurant 1877 restaurant1877.no tba Småretter med lokale råvarer i restaurantteltet Fjell /Bergen
Rosendal Gardsmat rosendal-gardsmat.no tba Sundepølsa, blodpølsa, grillpakker og grilling av pølser Kvinnherad
Signes Raspeball signesraspeball.no tba Signes handlaga raspeball med og uten flesk Førde
Sjokoladehjørna sjokoladehjorna.no tba 50 forskjellige produkter innen handlaget sjokolade Førde
Smak av kysten smakavkysten.no tba Info i restaurantteltet
Solheim kjøtt a/s solheimkjott.no tba Grilling av pølser, pølser og paté Bergen
Solundmat AS solundmat.no tba Klippfiskprodukt, spekeprodukt, villsau Ytrøygrend
Sprattus Sprattus sprattus-sprattus.com tba Fritert brisling med relaterte produkter Bergen
Stavenes Båt lagt til kai ved Bryggen Lokalmatprodukter fra Sogn og Fjordane Sogn og Fjordane
Strilalam strilalam.no tba Kjøtt av lam, spekepølse, fenalår og lammeskinn Fjell
Svanøy Røykeri AS svanoylaks.no tba Røykelaks, gravlaks, laksekarbonader Flora
Sweet Rain Konditori (Det Søte Regnet) sweetrain.no tba Småkaker, dessert, nektarer og muffins med ramsløk Bergen
Søylands Biegard soylands-bigard.no tba Lokale honningtyper og tavlehonning Bergen
Tine SA tine.no tba «Melkeveien» – fra gård til bord Hordaland
Tveita Mat tveitamat.no tba Pølse, karbonader, kjøttkaker og bringebærsyltetøy Gulen
Ulvik Frukt & Cideri hakastadsider.no tba Sider, eplemost, eplesidereddik Hardanger
Undredal Stølsysteri SA undredalsost.no tba Kvit og brun geitost av fersk mjølk frå eigne geiter. Kvitosten er framstilt av rå mjølk. Undredal, Aurland
Unesco «City of Gastronomy» Chengdu, Kina tba Kokker og representanter fra Chengdu presenterer deres matkultur Chengdu, Kina
Unesco «City of Gastronomy» Dénia, Spania tba Kokker og representanter fra Dénia presenterer deres matkultur Dénia, Spania
Unesco «City of Gastronomy» Gaziantep, Tyrkia tba Kokker og representanter fra Gaziantep presenterer deres matkultur Gaziantep, Tyrkia
Unesco «City of Gastronomy» Parma, Italia tba Kokker og representanter fra Parma presenterer deres matkultur  Parma, Italia
Unesco «City of Gastronomy» Rascht, Iran tba Kokker og representanter fra Rascht presenterer deres matkultur Rascht, Iran
Unesco «City of Gastronomy» Østersund, Sverige tba Kokk og representanter fra Østersund presenterer deres matkultur Østersund, Sverige
Urnes Gard urnes.no tba Saft, syltetøy, friske bær Luster
Urtemakeriet Kulturbakeri urtemakeriet.no tba Økologiske Bakervarer, brød, kaker, lammeburger Fjell
Vossebia AS vossabia.no tba Alt økologisk: Honning, urte- og bivoksbaserte kroppsprodukt, blomsterdrikker, urtete, honningsnack, grønnsaker (tomater, grønnkål, paprika, chilli, agurk og purreløk Voss
Vikja vikja.no tba Økologisk kjøt: fenalår, spekepølse, div fryste varer som ulike biffar, kjøtkaker, leverkaker, ulike pølser, burgare m.m. Alt er gluten- og mjølkefritt. Økologisk svarthyll Vik
Villsauprodusenter tba Villsau kjøtt, skinn mm Hordaland og Sogn og Fjordane
Øygardsbåtane vestgar.no Båt lagt til kai ved Bryggen Sal av betasuppe og nysteikte skillingsboller, veteranbåt liggende ved Bryggen Fjell

Følg oss på facebook og instagram.

NB! Hold også av datoen for Bergen Matfestival i 2018:

31 august – 2 september 2018